Wyniki wyszukiwania dla:

Ekstremalna Droga Krzyżowa Wrocław – Twardogóra 2022

Z 25 na 26 marca odbyła się Salezjańska Ekstremalna Droga Krzyżowa z kościoła NSJ we Wrocławiu do bazyliki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze. Na drogę liczącą 53 km weszło około 80 pątników. Szliśmy w intencji pokoju na Ukrainie, na świecie oraz w naszych wspólnotach i rodzinach. Bardzo dziękujemy wspólnocie z Twardogóry wraz ze Współpracownikami Salezjańskimi za przygotowanie posiłku i opiekę. Wyrazy wdzięczności również dla wszystkich, którzy wspierali nas w drodze przez otwarte kościoły, adorację, zapalone znicze przy krzyżach i przydrożnych kapliczkach.

Poniżej kilka refleksji uczestników:

„Była to dla mnie droga oczyszczenia, lekcja pokory i ufności wobec Boga Ojca. Doświadczenie prawdy i miłości, oraz budowania relacji, w ciszy. Cała podróż podtrzymywana Jego łaską, krok za krokiem, za rękę z Matką Bożą. Jestem wdzięczna za ten czas i każdego, kto podążał razem z nami.”

Magdalena Maria

„Jednym z haseł EDK jest „Życie samo się nie zrobi”, a z czasem coraz szybciej ucieka nam „przez palce”. Jest to moja siódma droga i każda jest wyjątkowa. Nie zawsze pamiętam jak spędziłem Sylwestra, ale trasy i spotkanych ludzi się nie zapomina. To jest dla nas czas, którego w codziennym zabieganiu prawie nie mamy. Trasa do Twardogóry jest jedną z łatwiejszych tras, które przechodziłem i jest wymarzona, aby zacząć przygodę z EDK. Dodatkowo serdeczne przywitanie w Twardogórze było bardzo przyjemne i zaskakujące. Co roku wybieram inną trasę EDK, co pozwala na zobaczenie miejsc, których raczej nigdy bym nie zobaczył. Od jakiegoś czasu przestałem planować swoje powroty z EDK do domu i powierzam to Opatrzności, która za każdym razem nie zawodzi i pisze wspaniałe scenariusze.”

Sebastian Pikos