Wyniki wyszukiwania dla:

Kurs Lektorski Lubin-Chocianów

Latest posts by ks. Adam Cieślak sdb (see all)

Współpraca między dziełami salezjańskimi się zdarza. Zachęcają do tego przełożeni, mówią o niej współbracia pracujący bezpośrednio z młodzieżą. W Lubinie taka współpraca połączyła nawet więcej niż dwie placówki. W minionym roku szkolnym, z inicjatywy ks. Mateusza Krzywdy SDB udało się wznowić wspólne zbiórki dla Służby Liturgicznej. Odbywały się one raz w miesiącu w poszczególnych parafiach lubińskich oraz w Chocianowie.

Celem zbiórek, obok niezwykle ważnej formacji liturgicznej, była również integracja. Po przygotowanej przez opiekunów konferencji oraz ćwiczeniach praktycznych odbywała się część gastronomiczna, podczas której chłopcy mieli okazję porozmawiać i poznać się nawzajem. Nie bez znaczenia był też wspólny wyjazd na PiM połączony z wizytą w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

Podsumowaniem całego roku formacyjnego była nocka w Chocianowie. Rozpoczęła się ona wspólną kolacją. Po niej ks. Tomasz Hawrylewicz SDB poprowadził spotkanie formacyjne, podczas którego nie zabrakło multimedialnych wspomnień z akcji inspektorialnych z udziałem ministrantów. Następnie uzbrojeni w latarki i kamizelki odblaskowe, chłopcy wraz z opiekunami ruszyli na nocną wyprawę. Celem było oddalone o prawie pięć kilometrów Wzgórze Fryderyki (tudzież Fryderyka – źródła lokalne, a nawet światowe nie są co do tego zgodne).

Komary, błoto, egipskie ciemności, mordercze tempo marszu – wszystko to miało zmęczyć uczestników na tyle, by grzecznie posnęli. Opiekunom się udało. Przespali przynajmniej kilka godzin. W przypadku uczestników, jeśli wierzyć ich relacjom, średni czas snu nie przekroczył kilkunastu minut. Plus był taki, że nikt nie zaspał na śniadanie kończące to wspaniałe spotkanie. Brak narzekań ze strony uczestników i opiekunów pozwala mieć nadzieję, że nie była to ostatnia tego typu inicjatywa.