Wyniki wyszukiwania dla:

Lipiec w nowicjacie

Latest posts by Duszpasterstwo Młodzieżowe (see all)

Kończymy przedostatni miesiąc nowicjatu, którego głównym motywem było podjęcie decyzji, dlatego był to miesiąc wielu przełomowych momentów, ale też wielu radosnych spotkań. W pierwszy lipcowy poniedziałek rozpoczęliśmy w naszym oratorium półkolonie dla dzieci z Kopca i okolic, w których razem z animatorami brało udział około 100 osób. Półkolonie trwały do soboty, i odbywały się głównie u nas, w Kopcu, ale byliśmy także na sali gimnastycznej w szkole w Kamyku, na terenach zielonych u Braci Szkolnych i w Częstochowie w Aquaparku. Niektórzy z nas byli wychowawcami
grup, albo odpowiedzialnymi za zaopatrzenie. Półkolonie zakończyły się w sobotnie popołudnie ogniskiem z rodzicami.

Niedługo po półkoloniach rozpoczęliśmy nowennę do Maryi Wspomożycieli, przed zawierzeniem Jej swojego życia i powołania. Podczas nowenny mieliśmy także Mszę na Jasnej Górze, aby w tym szczególnym miejscu podziękować Maryi za jej obecność i łaski, które nam wyprasza. Zawierzenie miało miejsce w naszej kaplicy nowicjackiej, 24 lipca, który był ostatnim dniem, do kiedy można było złożyć podanie o pierwsze śluby, które złożyło trzech nowicjuszy.

Parę dni później, corocznym zwyczajem wybraliśmy się do zakładu salezjańskiego w Oświęcimiu, by odwiedzić przebywających tam prenowicjuszy. Na początku spotkaliśmy się przy wspólnej kawie, później prenowicjusze mieli spotkanie z naszym księdzem Magistrem, następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w sanktuarium, w którym znajduje się kopia obrazu Wspomożycielki Wiernych z Valdocco. Po obiedzie poszliśmy na boisko, aby po rozmowach urzeczywistnić trochę charyzmat salezjański i zagrać oczekiwany od prawie dwóch miesięcy rewanż. Tym razem rozgrywka była dużo bardziej zacięta i wyrównana i zakończyliśmy wynikiem 3:4 dla Kopca. Po wszystkim wybraliśmy się na lody i odmówiliśmy różaniec.

Dzień po powrocie z Oświęcimia obchodziliśmy imieniny naszego spowiednika, księdza Wiktora Lechockiego. Tradycyjnie był imieninowy obiad i spotkanie w kawiarence.

Now. Jakub WIśniewski