Wyniki wyszukiwania dla:

Złote Pióro 2022

Latest posts by Duszpasterstwo Młodzieżowe (see all)

Za nami XVIII edycja konkursu „My Polacy, my Dolnoślązacy” o Laur Złotego Pióra, którego organizatorem od samego początku jest Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w niej udział aż 99 uczniów ze szkół średnich i ostatnich klas szkół podstawowych. Uroczysta gala finałowa odbyła się w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Wśród uczestników byli także zaproszeni goście wśród niech byli przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, miasta Wrocławia oraz Ksiądz Inspektor Bartłomiej Polański SDB.

Młodzież miała za zadanie napisać pracę na jeden z dwóch wybranych tematów. Pierwszy to: „Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić” (Antygona, Sofokles). „Współ-” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata. Drugi natomiast to: „Kto szuka prawdy, szuka Boga, choćby nawet o tym nie wiedział”. Uczyń myśl św. Edyty Stein mottem przewodnim swojej pracy„.

Temat pierwszy cieszył się największym powodzeniem – podkreślała przewodnicząca jury p. Elżbieta Warulik. Natomiast ks. Jerzy Babiak SDB, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu, jeden z organizatorów wydarzenia, podzielił się swoją refleksją na temat konkursu. Mimo, że w konkursie bierze udział spora ilość młodych ludzi, to jednak zauważalny jest niewielki spadek nadsyłanych prac. Jednakże ma on nadzieję, że mimo wszystko zaproszenie do zastanowienia się nad tym, jak być dobrym Polakiem, Dolnoślązakiem, nie przestanie być aktualne.

Gratulujemy młodzieży wrażliwości na piękno słowa, organizatorom i pomysłodawcom konkursu za dawanie młodemu pokoleniu możliwości rozwoju językowego, kulturowego oraz społecznego i oczywiście zwycięzcom i laureatce talentu, które dało „Złote Pióro”.

Fot.: Archiwum ZSS Don Bosco we Wrocławiu