Wyniki wyszukiwania dla:

Ekstremalnie do Twardogóry

Z salezjańskiego kościoła na Grunwaldzie we Wrocławiu wyruszyła ponad pięćdziesięciokilometrowa Ekstremalna Droga Krzyżowa do Sanktuarium Maryi Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze. Pielgrzymi wędrowali przez Domaszczyn, Szczodre, Januszkowice, Dobrą, Dobroszyce, Strzelce i Grabowno Wielkie. EDK ma szczególny charakter przeżywania męki Chrystusa w klimacie ciszy, refleksji i oczywiście poświęcenia, jednocześnie niosąc swoje osobiste intencje przed tron Maryi w Twardogórze.

Przed drogą każdy uczestnik EDK otrzymał pakiet pielgrzymkowy, w którym można było znaleźć m.in. trasę pielgrzymki, rozważania Drogi Krzyżowej oraz odblaski z salezjańskimi napisami. W pakiecie przede wszystkim mieściło się Błogosławieństwo Boże, którego udzielił podczas Eucharystii na rozpoczęcie ks. Paweł Druszcz SDB, proboszcz salezjańskiej Parafii p.w. Serca Jezusowego we Wrocławiu. Zaznaczył on, że niniejsza droga to nie tylko wędrówką, ale przede wszystkim trudem pielgrzymim, takim jak podjęła Maryja podczas Drogi Krzyżowej. Zapewniał, że to Ona będzie również pielgrzymowała z uczestnikami.

Inicjatorem Salezjańskiej EDK do Twardogóry jest ks. Tomasz Hawrylewicz SDB, który również i w tym roku pielgrzymował do Tronu Matki z grupą z Twardogóry, w której obecnie posługuje. Natomiast wieloletnim uczestnikiem EDK jest Ksiądz Inspektor Bartłomiej Polański SDB, który do Sanktuarium Wspomożycielki szedł w intencji Inspektorii Wrocławskiej, szczególnie współbraci chorych i cierpiących.

W tym roku w EDK wzięło udział ponad 50 osób. pod dotarciu do sanktuarium na uczestników czekał zasłużony poczęstunek przygotowany przez Salezjanów Współpracowników.