Szkoły salezjańskie z przytupem
- Rekolekcje powołaniowe 2026 - 1 czerwca 2026
- Dziękczynienie za jubileusz Salezjanów Współpracowników - 25 maja 2026
- Nowa obecność salezjanów na Górze Iglicznej - 22 maja 2026
4 września w całej Polsce uczniowie klas podstawnych i ponadpodstawowych ruszyli do szkolnych ławek. Do wakacji trzeba jeszcze trochę poczekać. Jednakże jak sami uczniowie szkół salezjańskich Inspektorii Wrocławskiej zaznaczają, że w dobrej atmosferze zdobywania wiedzy rok szkolny się nie dłuży.
Salez z Wrocławia, Zespół Szkół z Poznania, Szkoły z Lubina, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Tarnowskich Górach oraz podstawówka w Lesznie w pierwszy dzień szkoły ruszyły z przytupem, by w klimacie charyzmatu salezjańskiego zapalać młodych ludzi do rozwijania swoich talentów, by wydobywać z młodego pokolenia to, co jest najlepsze i wzmacniać duchowe wartości.
Podczas uroczystego rozpoczęcia każda szkoła Inspektorii Wrocławskiej rok edukacji rozpoczęła od przywołania Ducha Świętego podczas sakramentu Eucharystii. Ksiądz Bosko, Święty Założyciel ubogacony darami Ducha Świętego żył tak, jakby na widział Niewidzialnego. To cel edukacji i wychowania w szkołach salezjańskich. Dlatego życzymy wszystkim uczniom i całej kadrze wychowawczej, by przez ten rok żyli tak, jakby widzieli Niewidzialnego.







