Czuwanie z Chrystusem Królem
- Rekolekcje powołaniowe 2026 - 1 czerwca 2026
- Dziękczynienie za jubileusz Salezjanów Współpracowników - 25 maja 2026
- Nowa obecność salezjanów na Górze Iglicznej - 22 maja 2026
Z 8 na 9 grudnia w Oratorium Chrystusa Króla we Wrocławiu odbyło się kolejne nocne czuwanie. Tym razem oprócz młodzieży z okolicznych szkół wspólnota gościła młodzież z oratoriów z Chocianowa oraz ze wspólnoty z Kamienia, która działa przy parafii Michała Archanioła we Wrocławiu. Początek czuwania przebiegał w klimacie integracji oraz zapoznania.
Na czuwaniu odbył się panel tematyczny, na który zaproszony był szczególny gość pan Dawid Cmok, który wprowadził wszystkich do pracy w grupach. Pan Dawid to 32-letni artysta grafik, który w dzieciństwie przeżył straszne rzeczy, ale spotkał Boga, który odmienił jego życie. O swoim poruszającym doświadczeniu opowiedział w filmie „Powołany”.
Czuwanie odbyło się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Toteż uczestnicy mieli okazję napisać list do Maryi, które następnie spalili w ognisku na znak wysłania proś, podziękowań i przebłagań do nieba. Oczywiście najważniejszym punktem czuwania była Eucharystia.
Na koniec odbyła się integracja oraz strefy tematyczne. Całe wydarzenie zakończyło się wczesnym rankiem salezjańskim tańcem – belgijką.







