Wyniki wyszukiwania dla:

Młodzi obradują

Latest posts by Duszpasterstwo Młodzieżowe (see all)

Inspektorialna Rada Młodych przeżywa swoje spotkanie planujące, integrujące i formacyjne. Na wrocławski Plac Grunwaldzki dotarło 14 młodych ludzi – przedstawicieli oratoriów z Poznania, Chocianowa, Lubina, Tarnowskich Gór, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Częstochowy oraz Wrocławia.

Zadaniem IRM-u jest weryfikacja działań duszpasterstwa młodzieżowego w Inspektorii Wrocławskiej od ostatniej Kapituły Młodych, która odbyła się w 2021 roku w Marianówce. Młodzi liderzy czytając protokół z poprzedniej kapituły mogli odnieść się do wskazań kapitulnych oraz opowiedzieć o dziele młodzieżowym w ich miejscowościach. Praca w grupach była dobrą przestrzenią do dzielenia się refleksjami i przemyśleniami na przyszłość.

Ważną częścią spotkania był wybór osób tworzących komisję prekapitulną, której zadaniem będzie przygotowanie merytoryczne IV Kapituły Inspektorialnej. Odbędzie się ona pod koniec grudnia w Zespole Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu. Hasłem kapituły będzie wezwanie: „Nasze Valdocco”.

Młodzi uczestniczyli we Eucharystii, której przewodniczył organizator spotkania ks. Mikołaj Wyczałek SDB, delegata ds. duszpasterstwa młodzieżowego. Na niedzielnej Eucharystii będzie gość specjalny Ksiądz Wikariusz Piotr Lorek SDB.

W sobotni wieczór młodzież wybrała się na Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy.