Wyniki wyszukiwania dla:

Młodzi z aparatem w ręku

Latest posts by Duszpasterstwo Młodzieżowe (see all)

Młodzież Salezjańska z Inspektorii Wrocławskiej uczestniczyła w zorganizowanych w Domu Inspektorialnym warsztatach medialnych. Kolejna edycja odsłoniła przed uczestnikami tajemnicę fotografii, otwierając jednocześnie drzwi do fascynującego świata obrazów, który może być wykonywany na chwałę Bożą.

Młodzież z Wrocławia, Środy Śląskiej i Chocianowa eksplorowała tajniki fotografii, zgłębiając techniki kompozycji, światła i perspektywy. Młodzi pochylili się przede wszystkim nad fotografią manualną. Zostali zachęceni do samodzielnego wykonywania fotografii w trybie manualnym, aby bardziej świadomie robić zdjęcie. Z pasją poznawali sztukę kreatywnego kadrowania i interpretacji tematów, rozwijając swój wizualny warsztat.

Poprzez praktykę i analizę fotografii, poszerzali swoje umiejętności interpretacji obrazów, odkrywając potęgę wizualnej narracji, co z pewnością może pomóc w dziele ewangelizacji. Poznali również dostępne programy do postprodukcji. Ważnym elementem był panel poświęcony efektywnemu prowadzeniu mediów społecznościowych. Niektórzy nawet mieli pomysł, by na nowo zrobić solidny branding swojego oratorium.

Te warsztaty nie tylko rozbudziły ich zainteresowanie sztuką fotografii, ale również wyposażyły w umiejętność opowiadania historii za pomocą obrazów, umacniając ich wyrazistość w komunikacji wizualnej.