FSM 2024 – PIESZYCE
- Rekolekcje powołaniowe 2026 - 1 czerwca 2026
- Dziękczynienie za jubileusz Salezjanów Współpracowników - 25 maja 2026
- Nowa obecność salezjanów na Górze Iglicznej - 22 maja 2026
Cześć, Młodzi Bohaterowie! „Spełnia się sen” – czy kiedykolwiek zastanawiałeś/łaś się, co oznacza to hasło dla Ciebie? To nie jest zwykły sen, to Marzenie Boga które ukrył w Twoim sercu, to podróż odkrywania swojego potencjału, rozwijania męskości i kobiecości, oraz tworzenia głębszych relacji. I teraz mamy dla Ciebie wyjątkową szansę, aby ten sen stawa się jaśniejszy!
Dołącz do nas na niezapomniany weekend. Razem odkryjemy tajemnice budowania trwałych relacji (jak rozpoznać zauroczenie, zakochanie, Savoir-Vivre zapoznania, chodzenia i zrywania), rozwijania swojej osobowości, a jednocześnie czerpania radości z życia. Do jakiego powołania Bóg mnie przygotowuje? To nie będzie zwykłe spotkanie – to będzie podróż, która sprawi, że więcej zrozumiesz siebie i swoje marzenia.
Co czeka Cię podczas tego niesamowitego wyjazdu? Warsztaty, które pomogą Ci zrozumieć siebie i innych, Kurs savoir-vivre’u, abyś mógł/mogła być sobą, ale z klasą, Inspirujące prezentacje o spełniających się marzeniach i odwadze do ich realizacji, wspaniałe przygody podczas wędrówki, gdzie Twoje umiejętności zostaną wystawione na próbę, nocne turnieje sportowe, integracje i wiele innych atrakcji!
Czy jesteś gotowy/ta, aby spełnić swój sen? Jeśli tak, dołącz do nas! Dżentelmeni i Damy czekają, aby razem z Tobą odkrywać magiczną podróż do spełnienia marzeń!
Koszt 85 zł
Miejsce Pieszyce (dziewczyny: przedszkole sióstr salezjanek, chłopaki: schronisko przy SP nr 1 w Pieszycach)
termin 23-25.02.2024

PLAN DZIEWCZYNY
Piątek
18:30 – Zjazd
19:00 – Kolacja
20:00 – Integracja
21:00 – Wprowadzenie
Adoracja z możliwością spowiedzi
Cisza nocna
Sobota
8:00 – Rozgrzewka, modlitwy poranne, śniadanie
9:30 – Spotkanie formacyjne z p. Magdą (oczywiście z przerwami)
12:15 – Msza Święta
13:00 – Obiad
Rekreacja – Latino Cza cza/spacer/rozmowy z siostrami, p. Magdą, salezjanami, siatkówka/odpoczynek 16:00 – Warsztaty
18:00 – Kolacja
19:30 – Nabożeństwo
21:00 – Flagi
22:30 – Stacja Estera, czyli Babski wieczór
Niedziela
8:00 – Modlitwy poranne, śniadanie
Pakowanie, Przygotowanie do liturgii
10:00 – Msza Święta w kaplicy dla wszystkich
Podsumowanie, Rozjazd
Co trzeba zabrać:
- śpiwór, ręcznik, klapki itd…
- coś ciepłego do spania (może być chłodno nocą)
- buty i strój do biegania (Flagi)
- strój na niedziele (sukienka?)
- zabranie kolorowy magazynów z modą, poradami, wycieczkami, gazet przyrodniczo – naukowych
- na babski wieczór: swoje ulubione makijażowe akcesoria lub pielęgnacyjne (maseczka, krem)

PLAN CHŁOPAKI
Piątek
Zjazd do 18:30 w przedszkolu sióstr, przejście do szkoły
19:00 – Przygotowanie posiłku, kolacja, sprzątanie
19:45 – Integracja
20:45 – Wprowadzenie – ks. Mikołaj
Droga Krzyżowa
22:00 – Nocny turniej sportowy (wg uznania)
Cisza nocna
Sobota
7:30 – Rozgrzewka i godzinki ku czci NMP
śniadanie
8:30 – Formacja w drodze (wędrówka na Wielką Sowę z formacją oraz elementami survivalu)
- Msza w drodze
- Obiad na szczycie
ok. 16:00 Powrót i odpoczynek
18:00 – Kolacja
19:00 – Nabożeństwo ze spowiedzią
20:30 – The mafia is among us
Cisza nocna
Niedziela
7:45 – Modlitwy poranne
śniadanie
Pakowanie, przygotowanie do liturgii
9:30 – Wyjście do sióstr, przygotowanie do mszy.
10:00 – Msza Święta
Podsumowanie
Rozjazd
Co trzeba zabrać:
Na wyprawę:
- dobre nastawienie
- buty trekkingowe, wygodne już wcześniej używane (nowe buty będą obcierały)
- płaszcz/kurtka przeciwdeszczowy
- ubrania lekkie, warstwowe
- ciekawość przygody
- koszulka na zmianę
- plecak duży (NIE TORBA) lub największy jaki masz
- kijki trekkingowe – jeśli ktoś chce i lubi
- nóż
- menażka i sztućce (może być też zwykła miseczka taka na jednodaniowy obiad jaki sobie przygotujemy)
- karimata mała lekka do siedzenia lub kawałek foli
- wytrwałość
- husta lub szalik lub komin
- Pismo Święte – duży egzemplarz, największe jakie masz w domu lub jakie możesz pożyczyć
Do tego:
- buty i strój na sale
- Strój na mszę
- Przybory toaletowe (ręcznik, klapki…)
- Śpiwór
Do zobaczenia na FSM-ie!
Link do zapisów:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSejaRQGI-3iRp7mbCBXw9ZgfPlbRT-Q9mj3u7Pj6h4I4igfPA/viewform
