Wyniki wyszukiwania dla:

Młodzi przywitali Nowy Rok

Latest posts by Duszpasterstwo Młodzieżowe (see all)

Taki widok cieszy! Ponad 250 młodych ludzi, od Poznania po Sosnowiec przez Wrocław, przyjechało do stolicy Dolnego Śląska, by razem przywitać Nowy Rok. Gospodarzem wydarzenia było Oratorium Chrystusa Króla we Wrocławiu.

W zasadzenie dla niektórych nie było wytchnienia. Zaraz po Kapitule Młodych większość uczestników przetransportowała się z ulicy Prusa na Młodych Techników, by rozpocząć świętowanie wejścia w Nowy Rok po salezjańsku. Spotkanie rozpoczęło się 30 grudnia o godz. 19.00 wspólną integracją. Tego dnia najważniejszym momentem była Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kolejny dzień odsłonił przed uczestnikami osiedlowe uliczki. Podczas gry miejskiej nie brakowało łamigłówek, pisania rymowanek, fotografowania i filmowania grupowego. To tylko niektóre z propozycji integracyjnych, by się lepiej poznać przed sylwestrową nocą. Po obiedzie chwila oddechu i oczywiście niedzielna Eucharystia.

Potem już tylko przygotowania do zabawy i impreza ruszyła. Młodzi pełni energii i radości, wspólnie tańczyli, śpiewali i tworzyli niezapomniane wspomnienia. Atmosfera była niesamowita, pełna śmiechu i pozytywnej energii. Niepowtarzalnym wydarzeniem było przywitanie Nowego Roku na placu przykościelnym. Życzenia, śpiew i fajerwerki wprowadziły młodych w doniosły nastrój.

Salezjański Sylwester trwał do wczesnych godzin porannych. Nie da się ukryć – można było o świcie spotkać jeszcze najwytrwalszych.