Wyniki wyszukiwania dla:

Formacja dziewcząt i chłopców

Latest posts by Duszpasterstwo Młodzieżowe (see all)

W malowniczych Pieszycach, 23-25 lutego 2024 r., odbyło się Formacyjne Spotkanie Młodych, wyjątkowe wydarzenie, które skupiło młodzież z różnych stron Inspektorii Wrocławskiej. Pod Wielką Sowę przybyło ponad 30 uczestników ze Środy Śląskiej, Tarnowskich Gór, Lubina, Wrocławia i Twardogóry. Spotkanie to miało na celu rozwijanie umiejętności i osobowości uczestników poprzez różnorodne aktywności, a przede wszystkim duchowy wzrost w klimacie Wielkiego Postu. Spotkanie poprowadziła rodzina Mądrych.

Chłopcy i dziewczęta formowali się oddzielnie, co pozwoliło na skupienie się na specyficznych dla płci tematach. Chłopcy całą sobotę spędzili na na survivalowej wyprawie w góry na Wielką Sowę, na którą poprowadził ich Skaut Europy, ojciec, mąż, ewangelizator Marcin Mądry. Tam, otoczeni dziką przyrodą, nauczyli się samodzielności i pracy zespołowej, mając w plecach produkty do zrobienia własnoręcznie posiłku. Przy ognisku, które sami rozpalili, przygotowali obiad (ryż z kurczakiem), co było nie tylko smacznym, ale i satysfakcjonującym doświadczeniem. Podczas wyprawy survivalowej chłopcy mieli okazję doświadczyć prawdziwej przygody. Musieli radzić sobie w trudnych warunkach, pokonywać przeszkody i podejmować decyzje. To była lekcja samodzielności i odpowiedzialności.

Dziewczyny natomiast, w raz z żoną, matką i kobietą pracującą, energiczną i pełną pomysłów Beatą Mądrą, skupiły się na tematach związanych z kobiecością, relacjami i savoir-vivre. Spotkania te były okazją do refleksji nad swoją rolą w społeczeństwie, kobiecą duchowością i wrażliwością, a także do nauki o etykiecie i dobrych manierach. Dziewczęta swój czas spędziły z siostrami salezjankami, co dało im możliwość doświadczenia ducha wspólnoty i siostrzanej miłości. Mogły one poczuć się jak część większej rodziny, co było dla nich cennym doświadczeniem. Chłopcy z kolei nocowali w młodzieżowym schronisku w Pieszycach, co było dla nich okazją do nawiązania nowych znajomości i doświadczenia prawdziwej męskiej przyjaźni.

Formacyjne Spotkanie Młodych w Pieszycach to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci uczestników. To nie tylko okazja do nauki i rozwoju, ale przede wszystkim do budowania trwałych relacji i doświadczania niezapomnianych chwil. Wszystko to odbywało się w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia. Każdy uczestnik miał okazję do wyrażenia swoich myśli i uczuć, a także do słuchania innych. To była prawdziwa lekcja empatii i komunikacji.

Podsumowując, Formacyjne Spotkanie Młodych w Pieszycach to wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci uczestników. To nie tylko okazja do nauki i rozwoju, ale przede wszystkim do budowania trwałych relacji z Bogiem, ludźmi i samym sobą. FSM w Pieszycach to także doświadczania niezapomnianych, duchowych chwil. To wydarzenie, które kształtuje przyszłość młodych ludzi. Następny FSM dopiero w przyszłym roku szkolnym. Już teraz jednak na niego zapraszamy. Oto krótka fotorelacja.