Wyniki wyszukiwania dla:

Nowi lektorzy wśród salezjanów

Latest posts by Duszpasterstwo Młodzieżowe (see all)

W sobotę, podczas uroczystej Mszy Świętej, w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie na Łosiówce ośmiu współbraci salezjanów przyjęło posługę Lektoratu. Wśród nich znalazło się trzech braci z Inspektorii Wrocławskiej: Marek Halusiak SDB, Kamil Szczerbak SDB i Grzegorz Sell SDB. Mszy Świętej z posługa lektoratu przewodniczył ks. Piotr Sosnowski, Wikariusz Inspektora Warszawskiego, zaś Inspektorię Wrocławską reprezentował ks. Lesław Klamer SDB, ekonom inspektorialny.

Posługa lektora polega przede wszystkim na odczytywaniu Słowa Bożego podczas Eucharystii i nabożeństw z wyjątkiem Ewangelii. Lektor jest osobą ustanowioną przez biskupa lub przełożonego zakonnego do tej funkcji, po odpowiednim przygotowaniu. Lektor może również wykonywać psalm responsoryjny, podawać intencje modlitwy powszechnej lub odczytywać antyfony, gdy nie ma innych osób do tego przeznaczonych. Posługa lektora jest ważnym zadaniem w Kościele, ponieważ pomaga wiernym słuchać i rozważać słowo Boże

Po Mszy wszyscy uczestnicy uroczystości udali się z rodzinami i zaproszonymi gośćmi do auli, gdzie Damian Sukta SDB przedstawił krótkie sprawozdanie z życia wspólnoty seminaryjnej. Również w auli, chór seminaryjny Canticum zaśpiewał pieśni ku czci św. Jana Bosko. Później świętowanie przeniosło się do jadalni.

Gratulujemy naszym braciom! Viva Don Bosco! 🥳🤩🥰