Wyniki wyszukiwania dla:

Zimowisko ministrantów z Bukowic

W dniach od 02 do 04 lutego 2026 roku ministranci z salezjańskiej Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P. w Bukowicach wzięli udział wraz z swoim opiekunem ks. Radkiem na wyjeździe do Godziszewa koło Chobienic. Byli zakwaterowani w tak zwanej „Ostoi Młodych”.

Codziennie posiadali możliwość czynnego uczestnictwa w Eucharystii. Niektórzy po raz pierwszy w życiu posiadali okazję w czasie liturgii proklamować Słowo Boże, śpiewać psalm, czy przygotować samemu wezwania do modlitwy wiernych i je odczytać. Dla kandydatów do grona ministrantów wyjazd był okazją odbycia pierwszej zbiórki formacyjnej przeprowadzonej przez starszego kolegę. Nie zabrakło również rekreacji na basenie hotelowym w hotelu Ostoi w Chobienicach, ogniska z pieczeniem kiełbasek, wspólnego oglądania filmu oraz wycieczek do parowozowni w Wolsztynie oraz do największej w Polsce figury Pana Jezusa w Świebodzinie.

Największym atutem wyjazdu była integracja oraz wspólne uczenie się życia we wspólnocie, gdzie każdy jest odpowiedzialny za drugą osobę. Dla wielu ministrantów wyjazd był bardzo ważnym wydarzeniem życiowym, gdyż często był to dla nich pierwszy dłuższy wyjazd bez towarzystwa rodziców. Dla beneficjentów zimowiska mimo bardzo niskich temperatur na dworze wyjazd okazał się bardzo interesującym i wartościowym doświadczeniem, które jak sami stwierdzali w rozmowach z opiekunem, chcieliby powtarzać w najbliższej przyszłości.

Myślę, że będzie to możliwe dzięki wsparciu materialnym ludzi dobrej woli.

ks. Radosław Błaszczyk SDB
Opiekun LSO